Stop paleniuArgument przeciwko tytoniu jest jasny. Tytoń jest zły. Może zabijać ludzi, nie tylko fizycznie, ale także emocjonalnie. Widzieliśmy niebezpieczeństwa związane z tytoniem w filmach dokumentalnych, reklamach i innych formach przekazu. Tytoń jest ważnym tematem od wieków, sięgającym pierwszych udokumentowanych przypadków w Europie i obu Amerykach.

Jak rzucić palenie z pomocą firmy tytoniowej

Od początku XX wieku firmy tytoniowe odgrywają ogromną rolę w zachęcaniu ludzi do palenia papierosów. Teraz próbują pomóc ludziom rzucić palenie. Firma tytoniowa Philip Morris International stworzyła narzędzie o nazwie „Quit Genius”, aby pomóc palaczom w ich uzależnieniu. Narzędzie to aplikacja, która zapewnia spersonalizowany coaching i wskazówki poprzez samouczki wideo, narzędzia instruktażowe, komunikaty motywacyjne i interaktywne wyzwania.

Wielu palaczy, którzy korzystali z tego narzędzia, twierdzi, że naprawdę pomogło im w realizacji planu, podczas gdy inni twierdzą, że nie było to zbyt pomocne, ponieważ nie mogli znaleźć dla nich żadnych korzyści lub po prostu nie mogli uzyskać dostępu do aplikacji.

Quit Genius firmy Philip Morris to tylko jeden z przykładów tego, jak przemysł tytoniowy odszedł od swoich korzeni w kierunku zdrowszego

Kilka szokujących faktów na temat palenia i jego wpływu na organizm

Tytoń zabija rocznie ponad 7 milionów ludzi, a ponad 300 000 Amerykanów umiera z jego powodu każdego roku; nie wspominając o długoterminowych skutkach zdrowotnych, takich jak rak płuc i choroby serca. Ale dlaczego mielibyśmy zakazać tytoniu? Odpowiedź: bo to niezdrowe dla Ciebie i osób wokół Ciebie!

Dym papierosowy może powodować lub pogarszać wiele schorzeń, takich jak choroby serca, zapalenie oskrzeli, rozedma płuc i rak. Tego typu choroby mogą być śmiertelne. Palenie powoduje również nieświeży oddech i żółte zęby.

Człowiek wypala około 10 papierosów dziennie i wdycha około 4000 toksycznych substancji, które wpływają na układ nerwowy i mózg. Palenie spowalnia proces krzepnięcia i może prowadzić do niebezpiecznego krwawienia. Obniża również twoją odporność, czyniąc cię bardziej podatnym na inne rodzaje infekcji. Wypala kubki smakowe, przez co bardzo trudno jest cieszyć się jedzeniem tak bardzo, jak kiedyś. Palenie zwiększa również ryzyko raka na wiele sposobów, takich jak rak płuc, rak gardła, rak jamy ustnej, rak przełyku i rak żołądka. Dym z papierosów zawiera ponad 7200 substancji chemicznych, które są toksyczne dla ludzi, w tym arszenik, cyjanek i tlenek węgla!

Palenie to szkodliwy i uzależniający nawyk. Długoletni palacze doświadczają nudności, kaszlu i bólu gardła z powodu dymu dostającego się do ich płuc. Dym papierosowy zawiera ponad 7000 substancji chemicznych, które są wdychane do oskrzeli w płucach. Niektóre z tych chemikaliów to arsen, formaldehyd, amoniak, cyjanowodór, butan i metan.