Mieszkanie deweloperskieWraz z rosnącym apetytem na nowoczesne życie i zapotrzebowaniem na większą powierzchnię mieszkalną, mieszkania stają się coraz bardziej popularnym wyborem. Większość osób szukających mieszkań zastanawia się nad tym z jakiego rynku mieszkanie kupić. Ostateczna decyzja pada zazwyczaj na lokale od deweloperów, które oferują szereg korzyści otrzymywanych z nowo wybudowanymi mieszkaniami. Zazwyczaj są one bardziej przestronne, oferują lepsze udogodnienia i znajdują się w mniej zatłoczonych obszarach, które jednocześnie wcześniej czy później są doskonale skomunikowane z centrum miasta.

Nowe mieszkania deweloperskie - zalety

Nowe mieszkania cieszą się coraz większą popularnością wśród osób poszukujących rozwiązań mieszkaniowych krótko- lub długoterminowych. Mieszkanie deweloperskie to mieszkanie, które zostało wybudowane i jest własnością dewelopera, a nie jest wynajmowane od osoby fizycznej lub firmy. Chodzi o to, że mogą oferować niższe ceny i lepsze udogodnienia niż inne apartamenty na wynajem.

Oto niektóre z zalet, jakie oferują nowe mieszkania deweloperskie:

  • samodzielnie wykańczasz i urządzasz wnętrze - wbrew pozorom dzięki takiemu rozwianiu oszczędzamy dużo czasu i pieniędzy. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego musimy się przygotować na kilka dni lub tygodni ciężkiej pracy związanej z wynoszeniem starych mebli, demontażem paneli i płytek, równaniu ścian. Pod uwagę należy wziąć to, czego nie zauważyliśmy w czasie zakupu, czyli pleśń, uszkodzenia schowane za meblami czy nieszczelność okien.
  • jakość instalacji - mieszkania od dewelopera w Krakowie dają nam pewność, że wszystko jest nowe, co za tym idzie posłuży jeszcze przez wiele lat. W mieszkaniach z rynku wtórnego często musimy wymienić starą lub poprawić źle zrobioną instalację wodną lub elektryczną.
  • nowoczesna przestrzeń - obecne standardy oraz moda projektowania wnętrz jest zupełnie inna niż 30 lat temu. Dawniej małe kuchnie były oddzielone od reszty domu. Dziś są zazwyczaj jedną przestrzenią z jadalnią i salonem. Metraż daje jednak możliwość oddzielenia jej od reszty mieszkania. Dawniej preferowano wąskie okna, dziś okna tarasowe są duże i dają dodatkową perspektywę oraz światło naturalne
  • przyjazne otoczenie w cenie - nowe mieszkania deweloperskie to zazwyczaj okazja dla ludzi w średnim wieku. Podobny poziom wiekowy oraz status finansowy daje pole do zapoczątkowania dobrych znajomości. Nowe osiedla zazwyczaj wychodząc naprzeciw młodym rodzicom tworzy miejsca zabaw dla dzieci jak place zabaw oraz miejsca czasowej opieki, czyli przedszkola, klubiki i miejsca animacji dla dzieci. Dodatkowym atutem może być fakt, że większość osiedli jest ogrodzona, czyli bezpieczna. Nowi najemcy mogą również liczyć na prywatne miejsce parkingowe.