Jak urządzić salę konferencyjną w biurze?

Posiadanie biurowej sali konferencyjnej niesie ze sobą wiele korzyści. Na przykład może pomóc w zebraniu członków zespołu na burzę mózgów lub spotkania personelu. Może być taki pokój również używany do sesji burzy mózgów, prezentacji i spotkań zespołów z innych biur lub firm w celu omówienia przyszłych możliwości współpracy. W tym artykule omówimy znaczenie posiadania sali konferencyjnej w Twoim biurze i 5 najważniejszych korzyści, które się z nią wiążą.

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, kiedy ludzie myślą o przestrzeni biurowej, jest praca. I choć to prawda – praca jest ważna – to nie wszystko! Kiedy masz dedykowaną salę konferencyjną w swoim biurze, otwierasz o wiele więcej możliwości wykorzystania tej przestrzeni.

5 sposobów na zaaranżowanie sali konferencyjnej w biurze

1. Brak stolika? Nie ma problemu. Możesz użyć mebli do sali konferencyjnej jako stołu do jadalni

Stoły są zbyt często używane jako stół jadalny w salach konferencyjnych, a jeśli nie masz odpowiedniego stołu jadalnego, możesz zamiast tego użyć mebli konferencyjnych.

Jeśli chcesz mieć swoją osobistą przestrzeń do pracy w miejscu pracy, rozwiązaniem jest zastosowanie mebli konferencyjnych jako biurka do pracy. W takim przypadku krzesła będą więcej niż wystarczające i świetnie sprawdzą się w Twoich potrzebach.

2. Bądź kreatywny! Wykorzystaj salę konferencyjną jako apartament dla gości i strefę wypoczynkową

Sala konferencyjna to doskonałe miejsce na przyjęcie gości. Dlaczego więc nie wykorzystać go również jako strefy wypoczynkowej? Użyj koców i poduszek, aby stworzyć prowizoryczne łóżko dla swoich gości, włącz telewizor lub stereo i spraw, aby wszyscy odpoczywali w dobrym stylu.

To świetny sposób, aby zapewnić rozrywkę swoim gościom, gdy jesteś zajęty w ciągu dnia!

3. Zachowaj swobodę dzięki niskim siedzeniom w sali konferencyjnej

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z University of Utah wykazało, że niskie siedzenia w sali konferencyjnej mogą zmniejszyć niepokój wśród uczestników. W badaniu 66 badanych osób zostało poddanych badaniu w dwóch różnych typach sal konferencyjnych: sali z wysokim podium i sali z niskim podium. W sali z niskim podium znajdowały się krzesła, które miały tylko metr wysokości, podczas gdy sala z wysokim podium miała krzesła o wysokości sześciu stóp. Badanie zostało następnie powtórzone trzy razy, raz dla każdego typu siedzenia.

Odkrycia pokazały, że ludzie na niskim podium czuli się bardziej zrelaksowani i mniej zestresowani niż ci na wyższych podium. Jest tak prawdopodobnie dlatego, że ludzie odczuwali mniejszą presję, aby się wyróżniać i uczestniczyć z innymi podczas dyskusji grupowych.

4. Zwiększ funkcjonalność swojej sali konferencyjnej za pomocą rzutnika, przenośnych ekranów lub oświetlenia zadaniowego

Projektory przezroczy to świetny sposób na stworzenie wciągających wrażeń dla dużych grup ludzi. Mogą być używane do prezentacji, filmów i nie tylko. Planując salę konferencyjną lub inne miejsca spotkań, rozważ dodanie tych urządzeń, aby zwiększyć funkcjonalność swojej przestrzeni.

Kolejnym urządzeniem coraz częściej używanym w biurach i salach konferencyjnych są ekrany przenośne. Zapewniają łatwy sposób udostępniania treści wielu uczestnikom na mniejszym ekranie bez konieczności używania dodatkowego sprzętu, takiego jak ekrany projekcyjne i oświetlenie.

Oświetlenie jest jednym z ostatnich elementów wyposażenia, które będziesz chciał dodać do swojego biura lub sali konferencyjnej – ale jest to również takie, które jest nadal bardzo powszechnie używane przez wiele firm.

5. Korzystaj z sali konferencyjnej na kameralne spotkania lub konferencje

Sala konferencyjna to miejsce, w którym ludzie mogą spotykać się i rozmawiać w nieformalnej atmosferze. To także miejsce, w którym ludzie mogą odbywać spotkania, nie przeszkadzając innym w biurze.

Sala konferencyjna zapewnia również kilka funkcji, które pomagają jej być bardziej produktywnym środowiskiem. Oferuje miejsce na większe spotkania i konferencje, oferuje wiele punktów widzenia i zapewnia wspólną przestrzeń roboczą, z której ludzie mogą korzystać do wspólnej pracy.

Sala konferencyjna jest często potrzebna, gdy istnieją obawy dotyczące poufności lub prywatności, na przykład, gdy dyrektorzy prowadzą spotkanie ze swoimi klientami lub inwestorami.