Przewodnik dla początkujących po podstawach handlu onlineHandel online oferuje inwestorom możliwość kupowania i sprzedawania akcji, funduszy ETF i innych instrumentów inwestycyjnych z zacisza własnego domu, przy minimalnych kosztach transakcji. Te cyfrowe domy maklerskie nie tylko ułatwiają inwestorom dostęp do rynku, ale także sprawiają, że kupowanie i sprzedawanie akcji staje się bardziej przystępne. Na początek nowi inwestorzy powinni zrozumieć, że istnieją dwa rodzaje platform transakcyjnych: z obsługą brokera i z rachunkiem wirtualnym.

TD Ameritrade

Transakcje online z udziałem brokera wymagają kontaktu telefonicznego z brokerem lub odwiedzenia jego strony internetowej w celu złożenia zlecenia. Handel na rachunku wirtualnym pozwala na składanie zleceń bezpośrednio przez stronę internetową lub aplikację mobilną firmy brokerskiej. Istnieje wiele różnych internetowych domów maklerskich, które są przeznaczone dla różnych typów inwestorów.

W zależności od tolerancji na ryzyko i posiadanych aktywów, prawdopodobnie znajdzie się firma, która spełni Twoje potrzeby. Poniżej znajduje się lista najlepszych brokerów dla nowych traderów:

Firma TD Ameritrade działa od ponad 40 lat, co czyni ją najstarszą internetową firmą maklerską i inwestycyjną w USA. TD Ameritrade jest najbardziej znana z niskich prowizji, które wynoszą zaledwie 4,95 USD za standardową transakcję na akcjach online. Klienci, którzy dokonują transakcji 26 lub więcej razy w ciągu kwartału, kwalifikują się do jeszcze niższej stawki prowizji w wysokości 2,95 USD.

Oprócz tanich prowizji, TD Ameritrade oferuje również szeroki wybór badań inwestycyjnych i zasobów edukacyjnych, a także tysiące produktów inwestycyjnych. Do najbardziej godnych uwagi cech tej firmy należą całkowicie bezpłatne wpłaty gotówkowe, ponad 100 funduszy ETF bez prowizji oraz minimalna kwota rachunku wynosząca 600 USD. TD Ameritrade oferuje również handel akcjami groszowymi, co pozwala inwestorom na zakup ułamkowych udziałów akcji groszowych, których normalnie nie można nabyć.

Aplikacja mobilna brokera zawiera również społecznościową platformę transakcyjną o nazwie Trader Workstation, która pozwala inwestorom śledzić i kopiować strategie inwestycyjne innych inwestorów.

E-Trade

Jeden z najbardziej popularnych brokerów online, E-Trade istnieje od lat 90-tych i jest szczególnie znany z reklam, w których występuje gadające dziecko. E-Trade oferuje szeroki wachlarz produktów inwestycyjnych, badania akcji, narzędzia handlowe i wiele zaawansowanych usług handlowych. Ryczałtowa stawka 4,95 USD za transakcje online na akcjach i ETF-ach jest jedną z najniższych w branży. Zaawansowana platforma transakcyjna E-Trade, która jest dostępna dla wszystkich klientów, oferuje obszerne badania inwestycyjne, zaawansowane wykresy, planowanie w oparciu o cele oraz doradztwo finansowe. Firma brokerska oferuje również całodobową obsługę klienta, a także pomoc na żywo online ze strony doradców finansowych.

Niektóre z dodatkowych usług E-Trade obejmują pomoc w planowaniu emerytalnym, analizę portfela, zbieranie strat podatkowych i reinwestycję dywidend. Minimalna kwota rachunku w E-Trade wynosi 500 USD, co jest nieco wyższą kwotą niż u innych brokerów opisanych w tym artykule. Jednakże, broker oferuje szeroki zakres narzędzi inwestycyjnych i posiada przyjazną dla użytkownika platformę transakcyjną, co czyni go świetną opcją dla nowych inwestorów.