Kto powinien korzystać z serum do włosów?

Serum do włosów to specjalistyczny kosmetyk, używany wtedy, gdy codzienna pielęgnacja staje się niewystarczająca. W przeciwieństwie do szamponów i odżywek, nie stosuje się go profilaktycznie, ale jako kurację na konkretne problemy. Sprawdź, kto powinien korzystać z serum do włosów i jakie efekty można uzyskać!

Jak działa serum do włosów?

Serum do włosów to bardzo mocno skoncentrowany preparat w formie olejku lub żelu. Niektóre produkty mają też konsystencję stałą, która upłynnia się po ogrzaniu i może zostać zastosowana na pasma, końcówki lub skórę głowy.

Produkty wysokiej jakości, np. te z oferty Anwen: https://sklepanwen.pl/kategoria/serum-oleje-do-wlosow, mają skład dostosowany do konkretnego problemu. Serum do włosów najczęściej stosuje się jako remedium na rozdwajające się końców, wypadanie włosów lub przesuszenie i puszenie się kosmyków.

Serum ma wyższe stężenie składników aktywnych niż inne kosmetyki do pielęgnacji włosów. Dzięki temu działa natychmiast i bardzo intensywnie. Ważnym celem serum jest zabezpieczenie i ochrona włosów przed szkodliwymi czynnikami. Dotyczy to przede wszystkim końcówek, które są narażone na wpływ wiatru, słońca, suszenia suszarką itp.

Komu potrzebne jest serum do włosów?

Jeśli masz włosy ze szczególnymi potrzebami, serum do produkt właśnie dla Ciebie! Kuracja taka rozwiązuje problemy, z którymi inne kosmetyki często sobie nie radzą. Ale uwaga! Ze względu na bardzo dużą koncentrację składników i silne działanie, serum należy stosować z umiarem. Wiele osób porównuje ten kosmetyk do leku dla włosów. Tak jak lek stosujemy tylko w chorobie, tak serum stosujemy tylko w przypadku problemów i odstawiamy je, gdy problem zostanie rozwiązany.

Jakie serum wybrać?

Już wiesz, że masz ten problem: wypadanie włosów, zniszczone i rozdwajające się końcówki lub włosy przesuszone i puszące się. Pojawia się wtedy pytanie: jakie serum do włosów wybrać?

Przede wszystkim sięgnij po kosmetyk zawierający składniki wyłącznie pochodzenia naturalnego. Nie powinno w nich być parabenów, konserwantów, alkoholu itp. Za to jak najbardziej wskazane są m.in. wartościowe oleje roślinne (olej ze słonecznika, makadamia, olej migdałowy, oliwa z oliwek, olej z pestek winogron itp.), kolagen, humektanty, wyciągi ziołowe, ceramidy czy keratyna.

Wybierając serum do włosów sprawdzonej marki, znanej z wysokiej jakości produktów i naturalnych składników, masz pewność skutecznej kuracji. Szczególnie, gdy możesz wśród nich znaleźć kosmetyki dedykowane włosom z konkretnymi problemami.

Co z tymi silikonami?

Silikony nie są pożądanym składnikiem w serum do włosów. Wyjątkiem są jednak kosmetyki przeznaczone do odżywienia i zabezpieczenia zniszczonych końcówek. Silikony zapewniają końcówkom naturalną barierę ochronną. Często występują w połączeniu z naturalnymi olejkami zapewniającymi odżywienie. Silikony są też pożądanym składnikiem serum, które pomaga ujarzmić włosy puszące się. Taki produkt nazywany jest jedwabiem do włosów, ze względu na swoje właściwości wygładzające.