Kleszcze to przerażające małe stworzenia! Jednakże, stosując się do tych wskazówek, możesz chronić się przed kleszczami, jednocześnie ciesząc się wspaniałymi warunkami zewnętrznymiKiedy wchodzisz do domu po przebywaniu na zewnątrz, sprawdź siebie i swoje ubranie pod kątem kleszczy. Spryskanie ubrania środkiem odstraszającym kleszcze może również pomóc zapobiec ich wspinaniu się na Ciebie. Powinieneś również uważać na to gdzie siedzisz i być czujnym podczas ćwiczeń lub biegania na zewnątrz. Dzięki tym wskazówkom, możesz chronić się przed kleszczami i cieszyć się wspaniałą przyrodą!

Zastosuj zarejestrowany przez EPA pestycyd na kleszcze

Wstępne potraktowanie ubrania pestycydami na kleszcze zarejestrowanymi przez EPA może zabić kleszcze zanim będą miały szansę Cię ukąsić. Pestycydy są generalnie bezpieczne i nietoksyczne dla ludzi i zwierząt domowych. W zależności od rodzaju ubrania, które masz na sobie i miejsca, w którym się znajdujesz, powinieneś zastosować inną ilość pestycydu. Na przykład, na koszulę należy nałożyć około 0,5 uncji pestycydu, natomiast na spodnie około 1,5 uncji. Możesz również zastosować pestycyd na sierść swojego pupila.

Spaceruj po dobrze utrzymanych szlakach

Podczas gdy chodzenie po długiej trawie i zalesionych obszarach może narazić Cię na kontakt z kleszczami, chodzenie po dobrze utrzymanych szlakach może również pomóc. Ścieżki, które są często używane, mają mniej kleszczy niż te, które nie były używane przez jakiś czas. Niestety, możesz znaleźć kleszcze na dobrze utrzymanych szlakach. Jeśli tak się stanie, należy iść przez trawę w jednym pliku. Ułatwi to zauważenie i usunięcie kleszczy z ciała każdej osoby.

Bądź szczególnie świadomy tego, gdzie siedzisz

To może brzmieć głupio, ale jest ważne! Powinieneś szczególnie uważać na to, gdzie siedzisz, kiedy jesteś na zewnątrz. Ponownie, trawa i obszary leśne mogą mieć kleszcze. Kleszcze lubią się ukrywać w miejscach, gdzie jest dużo wilgoci. Obejmuje to brzegi stawów i jezior, jak również brzegi krzewów. Siedząc na trawiastych terenach, unikaj kładzenia nóg lub rąk na ziemi. Zamiast tego usiądź na pniu lub przynieś ręcznik, na którym możesz usiąść. Unikaj stawiania plecaka na ziemi i kładzenia rąk na trawie.

Bądź czujny podczas biegania lub ćwiczeń

Ćwiczenie na zewnątrz jest świetne dla zdrowia! Należy jednak pamiętać, że kleszcze to niebezpieczne małe stworzenia. Podczas wędrówki lub spaceru, możesz być w stanie zauważyć kleszcze pełzające po Twojej skórze. Jednak podczas biegania lub ćwiczeń, może być trudniej zauważyć ukąszenie kleszcza. Kleszcze można znaleźć na szlakach i w obszarach zalesionych. Mogą być również obecne na poboczach ścieżek, po których chodzą ludzie podczas biegania. Kleszcze są najbardziej aktywne wiosną i latem. W zimie są zazwyczaj nieaktywne.